ביצים

 ביצים

ביצים מהוות חלק בלתי נפרד מרוב ארוחות הבוקר, וצריכתן מאפשרת ליהנות מערכים תזונתיים רבים. באתר שופרסל תוכלו לקנות ביצים רגילות ואורגניות של יצרנים שונים, בהתאם לסיווגים בהם עשיר בוויטמין E, עשיר באומגה 3 ועוד. 

 

מה זה ביצי חופש וביצים אורגניות?

בניגוד לתנאי הגידול הסטנדרטיים של ביצים רגילות, ביצי חופש מוטלות על ידי תרנגולות אשר חיות באסם ולעתים יוצאות לחצר. גם ביצים אורגניות מוטלות בלולים העומדים ברף מסוים הנוגע לרווחת התרנגולות, ובנוסף חלים עליהן גם תקנים נוספים הנוגעים לבריאות הצרכן. 

 

כמה ביצים מותר לאכול ביום?

בהתאם להמלצות התזונתיות העדכניות, ניתן לצרוך ביצה אחת ליום ולגוון מפעם לפעם בשתי ביצים כאשר מדובר בחביתה. 

 

ביצים ערכים תזונתיים

השימוש הנרחב שלנו בביצים בחיי היומיום, בין אם לצורכי אכילה, אפייה או בישול, הופך אותן לרכיב משמעותי מהמטבח הישראלי. מסיבה זו, מספק לגלות שביצים נתפסות למעין "מזון על" מסיבות רבות. הן מהוות מקור מעולה לחלבון ולוויטמין D, תורמות לבריאות העיניים ונמצאו כמסייעות במניעת קרישי דם. בנוסף, תמצאו בהן גם מינרלים כגון אבץ, ברזל, סידן ויוד, וויטמינים נוספים בהם A, E, ו-B12. 

 

ובכל הנוגע לנושא הכולסטרול, במחקרים מהשנים האחרונות לא נמצא קשר בין עלייה בכולסטרול ה"רע" לבין צריכת ביצים. ההמלצה בנושא חלה על אופן הטיגון, שכן תזונאים ממליצים לטגן ביצים עם שמן זית ולא עם חמאה.