דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

“לנו בשופרסל חשוב להתנהל באחריות, שקיפות ואמינות” א. אברכהן מנכ”ל שופרסל

אחריות תאגידית בשופרסל

רשת שופרסל אימצה את מכלול הערכים של אחריות תאגידית ומחויבת לפעול על פיהם מול כל מחזיקי העניין שלה: לקוחות, ספקים, עובדים, קהילה וסביבה.
החברה מעסיקה כ-13,500 עובדים, משווקת את מוצריה למיליוני לקוחות בכל שבוע ורוכשת מוצרים מאלפי ספקים, ומכאן נובעת האחריות הרבה החלה עליה.

 

המונח "אחריות תאגידית", לפיו פועלת שופרסל, מבוסס בעיקר על הרבדים הבאים:

  1. אסטרטגיה עסקית - מחויבות מלאה להתנהלות אחראית בקידום האסטרטגיה העסקית, לרבות תמחור הוגן, העסקה נאותה ומניעת אפליה, העדפה להתקשרות עם ספקים ישראליים, מניעת שחיתות ועוד.

  2. התנהלות ההנהלה והדירקטוריון - הנהלת שופרסל והדירקטוריון מחויבים להוביל את החברה על פי עקרונות אתיים לרבות הפרדה ברורה בין תפקידי ההנהלה והדירקטוריון וייצוג הולם של דירקטורים חיצוניים, שקיפות מלאה מול מחזיקי העניין, דיווח על תגמולי בכירים ועוד.

  3. הגינות מסחרית - התנהלות אחראית והוגנת בכלל היבטי המסחר: מוצרים, שירות לקוחות, פרסום ושיווק.

  4. התקשרות מול ספקים - יחס הוגן ושקיפות מלאה בכל ההתנהלות מול ספקי החברה.

  5. אחריות סביבתית - השפעת הרשת על הסביבה נבדקת תדיר כדי לצמצם, ככל האפשר, את השפעותיה השליליות. כחלק מהאחריות הסביבתית, שופרסל מפעילה מנגנונים הדואגים להפחתת צריכת החשמל, צמצום וסילוק אחראי של פסולת, ניהול זרמי שפכים, עידוד הלקוחות לשימוש בשקיות רב פעמיות, שאיפה לבנייה ירוקה ועוד.

  6. סביבת עבודה הוגנת - שמירה על דיני עבודה ועל כבוד העובד, פיתוח ההון האנושי ויצירת מסלולי קידום, העסקה מכל מגזרי האוכלוסייה, הכשרות עובדים ועוד.

  7. אחריות חברתית -  אחריות שופרסל לחברה הישראלית כוללת תרומות, שיתופי פעולה עם ארגונים ועמותות, מבצעי התרמת לקוחות, חלוקת מזון לנזקקים ועוד.

ניהול אחריות תאגידית בשופרסל

נושא האחריות התאגידית מנוהל בחברה באופן שוטף במסגרת ניהול קשרי החוץ של החברה, בהתאם לתוכנית עבודה שנתית שנקבעת לתחום זה, כמו לתחומי ניהול אחרים. הנושא מוצג באופן תדיר להנהלת החברה, כדי להבטיח מעורבות ישירה של גורמי ההנהלה הבכירים בערוצי הפעילות השונים. שופרסל מדורגת זו השנה הרביעית בדירוג מעלה לאחריות תאגידית, ונמצאת כיום בקטגוריה הגבוהה ביותר - פלטינה פלוס - לאחר שהציגה שיפור מתמיד מאז תחילת העבודה בתחום זה כתחום ניהול עצמאי.