כיצד להתכונן לראיון עבודה - שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

דרושים

משרות חמות

יש 232 משרות פנויות בשופרסל - הגישו מועמדות היום

 

עשה ואל תעשה בראיון עבודה – החוקים הלא כתובים שחייבים לדעת

אז שלחתם קורות חיים מצוינים, קיבלתם טלפון בתגובה, והנה, אתם יושבים מתוחים ומחכים שתגיע שעת הראיון.ראיון עבודה הוא פורמט הרבה יותר גמיש מדף נייר, ומאפשר שיחה פתוחה ורחבה יותר והשארת רושם עמוק הרבה יותר ממה שמועבר בשורות מודפסות. אחרי הכל, מדובר בפגישה בין שני צדדים שיש להם עניין משותף – משרה, ואיך תיגמר הפגישה הזו? ובכן, הרבה מזה תלוי בכם.

 טיימינג זה הכל
עשה

הגעה בזמן והופעה נקייה ומסודרת אינה רק נעימה לעין, היא גם מעידה על רצינות ואחריות אישית. נראות מכובדת אומרת שזה הזמן להוציא מהארון את חולצת הכפתורים ולגהץ אותה כראוי, מצד שני, אל תתלבשו באופן מוגזם כאילו זו החתונה שלכם.

אל תעשה  
איחור מתפרש כזלזול ופוגע מאוד בסיכוי להתקבל לעבודה. לך על בטוח, עדיף להגיע מוקדם ממאוחר.
אם האיחור בלתי נמנע, התקשר להתריע כמה שיותר מוקדם.

להיות נוכח
עשה

חשוב לזכור שראיון הוא שיחה ובחינה הדדית. המעסיק מנסה להכיר אותך, את האופי שלך ואת ההתאמה שלך לתפקיד, אבל  גם לך יש את הזכות לשאול שאלות על מקום העבודה, על דרישות המשרה ועל הצפיות ממך. שווה להכין רשימה קצרה של שאלות שיעזרו לך לקבל החלטה מושכלת במידה ותתקבל לעבודה.

אל תעשה

כשתישאל מה היית אתה רוצה לדעת, שתיקה עשויה להתפרש כחוסר אכפתיות או חוסר רצון אמיתי להבין את החברה והמשרה. בנוסף, כדי להראות רצינות לעולם אל תתעסק עם הנייד בזמן ראיון. ובכלל, כבה כל מכשיר חשמלי שעשוי לעורר הפרעה.

לא ביישן ולא שוויצר
עשה

 כששואלים שאלה, קח  לעצמך רגע לחשוב על התשובה. תהיה רגוע, עדיף לענות תשובה שקולה ומחושבת מאשר ספונטנית ופזיזה. במטרה למקסם את הפגישה עבור ביסודיות על תיאור המשרה וקרא מראש כמה שיותר על מקום העבודה והמראיינים שלך (ותודה לגוגל). ככל שהמחקר שלך יהיה עמוק יותר, תצליח להשאיר רושם רציני יותר.

אל תעשה

אל תמעיט בערכך, פרגן לעצמך ודע מה אתה שווה, הרי בסופו של דבר, ראיון עבודה הוא ההזדמנות שלך "למכור" את יכולותיך. מן הצד השני זכור שיהירות אינה מתפרשת באופן חיובי; הקפד לא לייחס לעצמך תכונות ומיומנויות שלא ברשותך/

ולסיום

עם תום הראיון אל תתבייש לשאול מתי צפויות תשובות, והאם יש המשך לתהליך.

המעמד אכן מלחיץ, אך התמודדות איתו תלויה לחלוטין בגישה: אדם שמגיע לראיון ורואה מולו אנשים, מבין ומתייחס לכך כאל שיחה. לעומת זאת, מי שמגיע ל"בחינה" יגמגם תשובות ויתקשה להציג את הגרסה הטובה ביותר של עצמו. אז זכור – האנשים שמולך, רוצים, בסך הכל, להכיר אותך.

בהצלחה!

חזרה לעמוד דרושים הראשי